اخبارمهمترین اخبار روز

ژاوی: ذهنیت برنده‌ای از خود نشان دادیم و به اولین هدف‌مان رسیدیم

سرمربی بارسلونا از عملکرد شاگردانش در بازی مقابل پورتو در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا و ذهنیت برنده‌شان تمجید کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ژاوی هرناندس که شاگردانش شب گذشته (سه‌شنبه) در دور پنجم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا موفق شدند با برتری 2 بر یک خانگی خود مقابل پورتو صعودشان به مرحله یک‌هشتم نهایی را قعطی کنند، پس از این بازی گفت: ما به چنین چیزی آن هم پس از دو فصل ناکامی در صعود از مرحله گروهی نیاز داشتیم. ما واکنش خوبی از خود در این بازی به نمایش گذاشتیم و در چندی موقعیت ذهنیت برنده‌ای از خود نشان دادیم.

وی افزود: این گام مهمی در مسیر درست بود و معنا و مقهوم زیادی برای باشگاه دارد. ما در لیگ قهرمانان به اولین هدف‌مان که همان صعود از مرحله گروهی بود، رسیدیم. این پیروزی باعث آرامش ما می‌شود و اعتماد به نفس‌ ما و به خصوص اعتماد به نفس‌ بازیکنان را هم تقویت می‌کند. ما خوشحالیم و احساس می‌کنیم که داریم خوب کار می‌کنیم. ما در حال پیشرفت هستیم. خوشحالم اما حس رهایی (از فشارها و انتقادها) را ندارم.

سرمربی بارسلونا تصریح کرد: در باشگاه بارسلونا هرگز همه مشکلات را نمی‌توانید یکجا حل کنید اما حالا باید به این بازیکنان و باشگاه بابت صعود به مرحله حذفی تبریک گفت. چیزهای زیادی هست که باید در آنها پیشرفت کنیم و باید در کنار آن فروتن باشیم. ما چیزهایی را خوب انجام دادیم و برخی چیزهای دیگر را نه.

ژاوی در بخش دیگری از صحبت‌هایش خاطرنشان کرد: پس از اینکه با نتیجه یک بر صفر در نتیجه عقب افتادیم، همه چیز تاریک به نظر می‌رسید، اما ما ذهنیت برنده‌ای از خود در بسیاری از فازهای بازی نشان دادیم. در نیمه دوم خیلی بهتر بودیم و بازی را خیلی خوب کنترل کردیم. ما موقعیت‌های زیادی روی دروازه پورتو خلق کردیم و شایسته پیروزی بودیم. بابت عملکرد تیم و نتیجه‌ای که کسب کردیم، خیلی خوشحالم.

وی درباره گلزنان تیمش در این بازی و البته روند نه‌چندان خوب مهاجم لهستانی در امر گلزنی اظهار داشت: ژوائو کانسلو و ژوائو فلیکس در این بازی فوق‌العاده بودند و با گلزنی‌های خود پیروزی را برای ما به ارمغان آوردند. لواندوفسکی می‌خواهد گلزنی کند و بازیکن مهمی برای تیم باشد. این طبیعی است که خود او هم ناامید باشد.

گروه نرم افزاری ماهور

سرمربی 43 ساله بارسلونا درباره اینکه ترجیح می‌دهد در مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا با چه تیمی روبه‌رو نشوند، گفت: ما از هیچ تیمی ترسی نداریم اما دوست ندارم دیگر این فصل با پورتو روبه‌رو شویم، آنها تیم فوق‌العاده‌ای دارند و رقیب سرسختی هستند.

ژاوی در پایان در تمجید از دروازه‌بان 24 ساله‌اش که در این دیدار در غیبت مارک آندره تِراِشتگن عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشت، اظهار داشت: اینیاکی پنیا استثنایی بود. او نه‌تنها واکنش‌های خوبی از خود در این بازی نشان داد، بلکه در بازیسازی از عقب هم خوب عمل کرد. پنیا شخصیت فوق‌العاده‌ای از خود نشان داد.

61 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا