آخرین مطلباخبارمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

ژاوی و آرایش تاکتیکی جدید برای بارسلونا؛ هجومی‌ترین مدل آبی و اناری

ژاوی قصد دارد برای فصل تیم بارسلونا را با آرایش تاکتیکی جدیدی روانه میدان کند.

با توجه به فعالیت بارسلونا در پنجره نقل و انتقالات تابستانی، بدیهی است در آرایش تاکتیکی تیم برای فصل آینده تغییراتی دیده شود. به همین جهت برخی از خبرگزاری‌ها عنوان کرده‌اند ژاوی هرناندز قصد دارد با آرایش تاکتیکی جدید 3-4-3 فصل جدید را آغار کند و با کاهش تعداد مدافعان میانی و در عوض افزودن بال‌ها، ترکیب هجومی‌تری برای فصل آینده روانه میدان کند.

 

خریدهای تازه، ترکیب تازه

ژاوی که از زمان حضورش در نوکمپ به عنوان سرمربی، بیشتر آرایش تاکتیکی 3-3-4 را ترجیح داده، اکنون با توجه به جذب بازیکنانی مانند ایلکای گوندوگان و اینیگو مارتینز ناچار به تغییر تاکتیک خود خواهد بود. به ویژه اضافه شدن مارتینز به معنای حضور 4 مدافع میانی با کیفیت در ترکیب خواهد بود و از آنجا که مدافع راست چندان با کیفیتی در تیم حاضر نیست، تغییر تعداد مدافعان میانی و افزودن ۲ مدافع چپ و راست می‌تواند موجب عملکرد بهتر تیم شود. به این ترتیب، ژول کونده می‌تواند نقش مدافع راست را ایفا کند و الخاندرو بالده قادر است به عنوان بال چپ تدافعی ظاهر شود تا تعادل به خوبی در دفاع تیم به وجود بیاید. به خصوص اگر ژاوی از بازیکنی مانند رافینیا در جناح مخالف برای حملات تیم استفاده کند، این تغییر تاکتیک بسیار موثر خواهد بود.

 

تغییر اساسی در میانه میدان

با اضافه شدن گوندوگان در میانه میدان، صحبت‌هایی مبنی بر این وجود داشت که ژاوی قصد دارد از 4 هافبک برای ترکیب تیم استفاده کند و با اضافه شدن بال‌های کناری و حضور آن‌ها در حمله، شاهد تیم هجومی‌تری برای فصل آینده خواهیم بود، همچنین در خط آتش تیم با توجه به عملکرد خوب مهاجمان در فصل قبل به احتمال زیاد بار دیگر شاهد حضور عثمان دمبله و روبرت لواندوفسکی به عنوان ۲ مهاجم اصلی در تیم خواهیم بود و گاوی به عنوان بال راست، این ۲ بازیکن را در حملات همراهی می کند.

گروه نرم افزاری ماهور
48 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا