آخرین مطلباخبارمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

کنایه نکونام به احکام انضباطی؛ کاش از ماهم ۳ امتیاز کسر می‌شد اما بازیکنان مدنظر را می‌خریدیم!

سرمربی استقلال نسبت به کسر امتیازهای انجام شده از دو رقیب آبی‌ها واکنش نشان داد و همچنین علیه میزبانی تیمش در خارج از تهران موضع گرفت.

استقلال تهران در ششمین بازی‌اش در فصل جدید لیگ برتر فردا (جمعه) در ورزشگاه آزادی تهران میزبان هوادار تهران است و گفته می‌شود که این مسابقه احتمالاً آخرین مسابقه آبی‌ها در نیم‌فصل نخست در ورزشگاه آزادی است. شاگردان جواد نکونام که از 5 بازی قبلی خود در لیگ بیست‌وسوم توانسته‌اند 4 برد به‌دست آورند، حالا در سودای آن هستند تا بتوانند پنجمین برد خود را در فصل جدید لیگ برتر به‌دست آورند و به صدرنشینی‌شان ادامه بدهند.

 

جواد نکونام سرمربی استقلال ظهر امروز (پنجشنبه) با حضور در سالن کنفرانس کمپ ناصر حجازی در مقابل خبرنگاران نشست و به سوالات آن‌ها پاسخ داد. جالب آنکه پیشتر مسئولان سازمان لیگ اعلام کرده بودند که محل برگزاری نشست‌های خبری مسابقاتی که در تهران برگزار می‌شود، سالن روابط عمومی این سازمان است اما سرخابی‌های پایتخت به این اظهارات بی‌توجه بوده و در محل برگزاری تمرینات خود، نشست‌های خبری پیش از بازی را هم برگزار می‌کنند. نکونام در صحبت‌های خود نسبت به بازگشت هواداران به ورزشگاه واکنش نشان داد و همچنین درباره اصلاح قرارداد بازیکنان توضیحاتی را ارائه کرد.

 

تا آخر عمر مدیون هواداران استقلال هستم

گروه نرم افزاری ماهور

نکونام که دیرتر از برنامه زمانی اعلام شده به محل برگزاری نشست خبری رسید، با عذرخواهی از خبرنگاران گفت: «بابت تاخیر ایجاد شده عذرخواهی می‌کنم. متاسفانه ما در رفت‌وآمد به زمین تمرین‌مان به ترافیک خوردیم و بابت این مسئله از همه شما عذرخواهی می‌کنم. درباره بازی فردا، باید به مانند تمامی مسابقات‌مان با همه انگیزه و توان آماده باشیم. بازی قطعا سختی در انتظار ما است و باید بتوانیم در زمین مسابقه بهترین عملکرد را داشته باشیم و با تمرکز بالا آماده بازی فردا باشیم تا انشالله بتوانیم به موفقیت برسیم».

 

سرمربی آبی‌پوشان پایتخت با ابراز خرسندی از حضور هواداران استقلال در ورزشگاه گفت: «خیلی خوشحالم که فردا هواداران‌مان را در ورزشگاه می‌بینم. از روز اول گفته‌ام که همیشه ممنون آن‌ها هستم و همیشه به آن‌ها مدیونم. هواداران استقلال چه زمانی که من در این تیم بودم و چه دورانی که در این تیم نبودم، همیشه به من لطف داشتند و واقعا تا آخر عمر، مدیون این هواداران خوب و بزرگ هستم. آن‌ها همیشه در ذهن من هستند و امیدوارم که فردا بتوانیم یک نمایش خوب و باکیفیت همراه با نتیجه را برای آن‌ها به ارمغان بیاوریم».

 

تصمیم برای اصلاح قرارداد با خودِ بازیکنان است

جواد نکونام درباره شرایط فهرست بازیکنان استقلال گفت: «بلانکو بازیکن باکیفیتی است و ما به او نیاز داریم؛ به‌ویژه اینکه در شرایط فعلی ما کمبود بازیکن هم داریم و خودتان می‌دانید که اگر قرارداد امید حامدی‌فر هم ثبت شود، ما جمعاً بازیکنان‌مان 18 نفر می‌شوند وگرنه 17 بازیکن داریم که از میان آن‌ها هم یک نفر دروازه‌بان است و عملاً 16 نفر می‌شویم! زمانی‌که روز اول که من به استقلال آمدم، دوست داشتم تیم پرمهره‌ای داشته باشم، به خاطر پیش‌بینی بود که از سال سخت فوتبال ایران داشتم. تیم ملی، تیم امید و لیگ قهرمانان آسیا و البته لیگی که مطمئنا با وقفه‌های زیاد برای همه تیم‌ها سخت خواهد شد و در این شرایط، تیمی که بیشتر بازیکن داشته باشد، قطعا موفق‌تر خواهد بود».

نکونام در واکنش به اصلاح قرارداد بازیکنان تیم برای صدور کارت بازی گوستاوو بلانکو توضیح داد: «من صحبت‌هایی با آقای خطیر داشتم اما هنوز نتوانسته‌ایم قرارداد بلانکو را ثبت کنیم. درباره قرارداد بازیکنان هم، آن‌ها خودشان تصمیم می‌گیرند چون مدیریت باشگاه با آن‌ها صحبت کرده و شرایط را برای‌شان تشریح کرده اما در این‌باره باید بازیکنان تصمیم بگیرند و موضوع به مدیریت باشگاه بر می‌گردد. امیدوارم شرایط طوری فراهم شود که به استقلال کمک شود و بتوانیم ثبت قرارداد بلانکو را انجام بدهیم».

 

سرمربی استقلال با کنایه به کسر امتیازهای انجام شده گفت: «اگر قرار است واقعا یک یا دو امتیاز کم کنند، ای کاش می‌شد به اول فصل برگردیم و حتی 3 امتیاز کم می‌کردند اما تمامی بازیکنانی که می‌خواستیم را جذب می‌کردیم. ما به دلیل اشتباهی که رخ داد سه امتیاز دادیم، وقتی شما بازیکن داشته باشید در طول فصل می‌توانید جبران کنید. متاسفانه دیر شد و ما تا نیم‌فصل دست‌مان خالی است اما از روز اول گفته‌ام و بازهم تکرار می‌کنم که این بازیکنان بهترین هستند و اگر با 13 بازیکن هم باشیم، می‌رویم و می‌جنگیم و بازی‌مان را می‌کنیم. سعی می‌کنیم که در مقابل این هواداران که صاحبان اصلی این تیم هستند، بتوانیم وظیفه‌مان را انجام بدهیم تا بهترین عملکردمان را در هر بازی داشته باشیم».

 

باید در نیم‌فصل 4-3 بازیکن بگیریم تا شرایط بهتر شود

جواد نکونام در ادامه صحبت‌های خود در واکنش به قانون سقف بودجه گفت: «من روز اول هم گفتم که ما سر‌مان بی‌کلاه ماند و تیم‌مان ضرر کرد، ولی تصمیماتی بود که گرفته شده است و الان هم زمانی نیست که بخواهیم درباره آن صحبت کنیم. بنا بر این شد که تا نیم‌فصل ادامه دهیم و آن زمان تیم را تقویت کنیم. امیدوارم که شرایطی فراهم شود که 4-3 بازیکن بگیریم تا شرایط تیم بهتر شود. اینکه تیمی خلاف می‌کند یا نه وظیفه من نیست و من هم ورود نمی‌کنم و مراجعی که باید رسیدگی کنند رسیدگی می‌کنند و حواس ما باید به کار و برنامه خودمان باشد تا هواداران‌مان را خوشحال کنیم».

 

نکونام درباره نامه پیشکسوتان باشگاه استقلال به رئیس کمیته داوران توضیح داد: «من اول از پیشکسوتان و بزرگان باشگاه استقلال تشکر می‌کنم. این نشان می‌دهد که شرایطی که استقلال دارد برای آن‌ها مهم است و این حرف‌ها برای دفاع استقلال است تا تیم‌مان شرایط خوبی داشته باشد. اگر دو امتیاز به ما بدهند یا دو امتیاز بگیرند فرق قهرمان در روز آخر مشخص می‌شود. الان من اگر صحبتی کنم فردا می‌گویند که توضیح دهید و ما هم سرمان شلوغ است و باید تمرکزمان روی تیم خودمان باشد. دوست ندارم صحبتی کنم تا مشکلی پیش بیاید و فردا بروم توضیح بدهم».

 

ضرر اشتباهات داوری برای ما است و سودش برای رقبا!

سرمربی استقلال با اشاره به اشتباهات داوری علیه تیمش گفت: «خودتان می‌بینید که از بازی اول تا بازی آخر چه شرایطی برای ما به وجود آمد و تیم‌های دیگر چه شرایطی داشتند. اگر در یک بازی سه امتیاز به ما می‌دادند شرایط بهتری داشتیم و الان هم یک باخت با اشتباه داوری داریم. به هر حال برای ما هم فقط اتفاق می‌افتد و ضررش برای ماست و سودش برای رقبای ما. ببینید تیم‌هایی که امتیاز گرفتند اگر سه یا چهار امتیاز از آنها کم کنند ببینید در جدول کجا قرار می‌گیرند. امیدواریم که حداقل دیگر این اتفاقات نیفتد و شرایط طوری باشد که هر تیمی که لیاقت دارد بازی را ببرد».

نکونام درباره اینکه او اولین سرمربی ایرانی استقلال است که از حمایت هواداران زن در ورزشگاه بهره می‌برد، پاسخ داد: «من فقط از اینکه هواداران‌مان هستند خوشحالم. هر وقت مقابل هواداران استقلال بازی می‌کردم حس و حال دیگری داشتم با اینکه شاید مقابل آنها بازی می‌کردم و حس و حال عجیبی داشتم. من خوشحالم که هواداران را چه در تمرین و چه در ورزشگاه می‌بینم و امیدوارم که با حضورشان انرژی مثبت به تیم بدهند و ما هم بتوانیم آنها را خوشحال کنیم. ما شرایط سختی تا نیم‌فصل داریم و نیاز به حضور هواداران داریم تا قدرت‌مان را بیشتر کنیم و تیم را به موفقیت برسانیم».

 

لطفا تا نیم‌فصل در ورزشگاه آزادی بازی کنیم!

جواد نکونام درباره میزبانی استقلال در خارج از تهران گفت: «با آقای خطیر جلسه داشتیم و درباره چند موضوع صحبت کردیم. من می‌خواهم حرف دلم را به عنوان یک چهره فوتبالی بزنم. آیا واقعا بد نیست که ما در تهران یک ورزشگاه نداریم که استقلال در آنجا بازی کند. این اولین نکته است و اینکه بخواهیم در جای دیگری خارج از تهران بازی کنیم، راحت‌ترین کار است؛ چون در این ورزشگاه نیست، حالا به شهر دیگری برویم. آیا این برای فوتبال‌مان زشت نیست؟ با احترام به تمام استان‌ها و شهرها در کشور عزیزمان اما این مسئله واقعا برای‌مان بد است. خواسته من از باشگاه این بود که تا نیم‌فصل در تهران بمانیم و در ایام تعطیلات لیگ به دلیل برگزاری جام ملت‌ها، بتوانیم ورزشگاهی را در تهران برای برگزاری مسابقات‌مان هماهنگ کنیم».

 

سرمربی استقلال در واکنش به میزبانی آبی‌ها در کیش توضیح داد: «برنامه ما این نیست که در کیش از رقبای‌مان میزبانی کنیم و برنامه ما این است که اگر مسئولان بتوانند، 3-2 ورزشگاه را در تهران مهیا کنند تا در اینجا به میزبانی‌مان ادامه بدهیم. من خواهشم این است که بتوانیم تا نیم‌فصل در ورزشگاه آزادی بازی کنیم و در نیم‌فصل با توجه به تعطیلات فوتبال ایران، بتوانیم در آن زمان به وضعیت ورزشگاه رسیدگی کنیم. ما چند هفته در تهران بدون تماشاگر بازی کردیم و حالا می‌خواهیم بازی کنیم و باز به شهر دیگری برویم. این‌گونه فوتبال ما آسیب می‌بیند و در هر شهری که برویم، دیگر میزبان نیستیم و این خوب نیست. از آقای خطیر درخواست کردم که صحبت کنند تا بازی‌هایمان در تهران برگزار شود».

 

مشکلی از بابت محل تمرین نداریم

نکونام در پاسخ به سوالی درباره وضعیت چمن کمپ ناصر حجازی گفت: «مشکلات فوتبال ما همین زمین تمرین و ورزشگاه است. شرایطی‌که باید فوتبال ما نسبت به جمعیت و تیم‌هایی که در تهران حضور دارند، شرایط خوبی نیست اما خداراشکر زمین تمرین ما وضعیت خوبی دارد. روزهایی اینجا تمرین می‌کنیم و روزهایی هم در جای دیگر بتوانیم کیفیت چمن کمپ تمرینی‌مان را حفظ کنیم. الان هم با توجه به فصل سرما، باید مراقبت بیشتری داشته باشیم اما از این بابت شرایط‌مان خوب است و مشکلی نداریم».

 

سرمربی استقلال همچنین نسبت به تعطیلات پی در پی لیگ برتر هم واکنش نشان داد و درباره سود یا ضرر آبی‌ها از این تعطیلات گفت: «می‌توانم بگویم که در ابتدای فصل این تعطیلات به نفع ما بود اما در ادامه به ضررمان شد. الان اگر بخواهیم درباره‌اش صحبت کنیم، چیزی عوض نمی‌شود و زمان گذشته است اما همان‌طور که گفته‌ام در مقطعی به نفع‌مان شد و در مقطعی دیگر به ضرر تیم ما. به هر حال این شرایطی است که فوتبال ما در فصل جدید داشته است».

نکونام درباره اینکه او اولین سرمربی ایرانی استقلال است که از حمایت هواداران زن در ورزشگاه بهره می‌برد، پاسخ داد: «من فقط از اینکه هواداران‌مان هستند خوشحالم. هر وقت مقابل هواداران استقلال بازی می‌کردم حس و حال دیگری داشتم با اینکه شاید مقابل آنها بازی می‌کردم و حس و حال عجیبی داشتم. من خوشحالم که هواداران را چه در تمرین و چه در ورزشگاه می‌بینم و امیدوارم که با حضورشان انرژی مثبت به تیم بدهند و ما هم بتوانیم آنها را خوشحال کنیم. ما شرایط سختی تا نیم‌فصل داریم و نیاز به حضور هواداران داریم تا قدرت‌مان را بیشتر کنیم و تیم را به موفقیت برسانیم».

 

لطفا تا نیم‌فصل در ورزشگاه آزادی بازی کنیم!

جواد نکونام درباره میزبانی استقلال در خارج از تهران گفت: «با آقای خطیر جلسه داشتیم و درباره چند موضوع صحبت کردیم. من می‌خواهم حرف دلم را به عنوان یک چهره فوتبالی بزنم. آیا واقعا بد نیست که ما در تهران یک ورزشگاه نداریم که استقلال در آنجا بازی کند. این اولین نکته است و اینکه بخواهیم در جای دیگری خارج از تهران بازی کنیم، راحت‌ترین کار است؛ چون در این ورزشگاه نیست، حالا به شهر دیگری برویم. آیا این برای فوتبال‌مان زشت نیست؟ با احترام به تمام استان‌ها و شهرها در کشور عزیزمان اما این مسئله واقعا برای‌مان بد است. خواسته من از باشگاه این بود که تا نیم‌فصل در تهران بمانیم و در ایام تعطیلات لیگ به دلیل برگزاری جام ملت‌ها، بتوانیم ورزشگاهی را در تهران برای برگزاری مسابقات‌مان هماهنگ کنیم».

 

سرمربی استقلال در واکنش به میزبانی آبی‌ها در کیش توضیح داد: «برنامه ما این نیست که در کیش از رقبای‌مان میزبانی کنیم و برنامه ما این است که اگر مسئولان بتوانند، 3-2 ورزشگاه را در تهران مهیا کنند تا در اینجا به میزبانی‌مان ادامه بدهیم. من خواهشم این است که بتوانیم تا نیم‌فصل در ورزشگاه آزادی بازی کنیم و در نیم‌فصل با توجه به تعطیلات فوتبال ایران، بتوانیم در آن زمان به وضعیت ورزشگاه رسیدگی کنیم. ما چند هفته در تهران بدون تماشاگر بازی کردیم و حالا می‌خواهیم بازی کنیم و باز به شهر دیگری برویم. این‌گونه فوتبال ما آسیب می‌بیند و در هر شهری که برویم، دیگر میزبان نیستیم و این خوب نیست. از آقای خطیر درخواست کردم که صحبت کنند تا بازی‌هایمان در تهران برگزار شود».

 

مشکلی از بابت محل تمرین نداریم

نکونام در پاسخ به سوالی درباره وضعیت چمن کمپ ناصر حجازی گفت: «مشکلات فوتبال ما همین زمین تمرین و ورزشگاه است. شرایطی‌که باید فوتبال ما نسبت به جمعیت و تیم‌هایی که در تهران حضور دارند، شرایط خوبی نیست اما خداراشکر زمین تمرین ما وضعیت خوبی دارد. روزهایی اینجا تمرین می‌کنیم و روزهایی هم در جای دیگر بتوانیم کیفیت چمن کمپ تمرینی‌مان را حفظ کنیم. الان هم با توجه به فصل سرما، باید مراقبت بیشتری داشته باشیم اما از این بابت شرایط‌مان خوب است و مشکلی نداریم».

 

سرمربی استقلال همچنین نسبت به تعطیلات پی در پی لیگ برتر هم واکنش نشان داد و درباره سود یا ضرر آبی‌ها از این تعطیلات گفت: «می‌توانم بگویم که در ابتدای فصل این تعطیلات به نفع ما بود اما در ادامه به ضررمان شد. الان اگر بخواهیم درباره‌اش صحبت کنیم، چیزی عوض نمی‌شود و زمان گذشته است اما همان‌طور که گفته‌ام در مقطعی به نفع‌مان شد و در مقطعی دیگر به ضرر تیم ما. به هر حال این شرایطی است که فوتبال ما در فصل جدید داشته است».

همه ما دوست داریم که شرایط استقلال بهتر شود

جواد نکونام درباره روند خوب آبی‌ها مقابل تیم هوادار و پیروزی‌های پی در پی برابر این تیم گفت: «فوتبال این‌طور نیست که یک تیمی هفته قبل با یک تیم بازی کرده و برنده باشد، در این هفته هم پیروز شود. هر روزی که بازی دارید هر تیمی که خوب بازی کند می‌تواند نتیجه بگیرد و ما فردا هم تلاش می‌کنیم که بهترین نتیجه را بگیریم». نکونام در ادامه درباره اینکه چه صحبتی با هواداران استقلال دارد، گفت: «دوست دارم به آنها بگویم که چیزی که در کودکی داشتم و آن شرایط در ذهنم است و امیدوارم که با لباس و پرچم آبی در استادیوم ببینم و بازی را برای حریفان‌مان سخت کنند و با حضور آنها نیرو و انرژی بیشتری برای عملکرد بهتر در زمین داشته باشیم».

 

سرمربی آبی‌پوشان پایتخت در بخش پایانی صحبت‌هایش در واکنش به آشتی‌کنان‌های انجام شده توضیح داد: «اول از همه از پیشکسوتان عزیز، آقایان روشن، جباری، بیانی، عالمی و بابازاده تشکر کنم و به ما لطف داشتند. آقای دبیر به هر حال احساس مسئولیت کرد و جلسه‌ای برگزار شد. همه دوستان فکرشان این بود که شرایط برای استقلال بهتر شود و در صحبت‌هایی که در گذشته مطرح می‌شد، تمام نگرانی و فکر ما این بود که شرایط را بهتر کنیم. ما دوست داریم که شرایط استقلال بهتر شود تا هواداران خوشحال شوند. ما الان شرایط خوبی داریم و با صحبت‌هایی که داشتیم شرایط به سمتی می‌رود که با همین توان و دارایی‌مان ادامه دهیم و در نیم‌فصل شرایط را بهتر کنیم و مدیریت باشگاه هم تمام تلاش خود را می‌کند که در نیم‌فصل بازیکن بگیریم تا شرایط بهتری را رقم بزنیم و امیدوارم این اتفاق برای ما بیفتد».

10 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا