آخرین مطلباخبارمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

مذاکراتی که برای ترمیم دفاع پرسپولیس متوقف شد؛ دو پادشاه در یک اقلیم نمی‌گنجد؟

درخواست مالی سنگین گیورگی گولسیانی و محمدحسین کنعانی‌زادگان باعث شده تا آینده خط دفاعی پرسپولیس در هاله‌ای از ابهام قرار گیرد.

یحیی گل‌محمدی در شرایط برای ماندن در پرسپولیس بعد از کسب 3 جام پیاپی در فصل اخیر ترغیب شد که او لیست بازیکنان موردنظرش را به مدیران باشگاه ارائه کرد و از آن‌ها خواست طبق اولویت‌بندی انجام شده در بازار نقل‌وانتقالات تابستانه فعالیت کنند. سرمربی پرسپولیس با توجه به عملکرد تیمش در فصل گذشته، هم به دنبال حفظ ستاره‌های کلیدی تیمش در لیگ بیست‌ودوم بود و هم اینکه از مدیران باشگاه خواست تا نقاط ضعف را با جذب بازیکنان جدید برطرف کنند.

 

محمدحسین کنعانی‌زادگان، احمد نوراللهی و رضا شکاری، در فهرست اولیه بازیکنان موردنظر یحیی گل‌محمدی بودند و در نقطه مقابل، سرمربی سرخ‌پوشان پایتخت از مدیران باشگاه خواسته بود تا قرارداد گیورگی گولسیانی، امید عالیشاه، سعید صادقی، میلاد سرلک و عیسی آل‌کثیر را تمدید کنند. در این بین، نوراللهی تصمیمش را برای فصل آینده گرفته و می‌خواهد همچنان در لیگ امارات کارش را دنبال کند و گفته می‌شود که شکاری هم با مسئولان باشگاه سپاهان به توافق رسیده تا مدیران باشگاه پرسپولیس در زمینه جذب بازیکنان موردنیاز گل‌محمدی ناکام باشند.

 

سرمربی پرسپولیس بعد از ناکامی مسئولان باشگاه در جذب فهرست اولیه‌اش، فهرست خود را به‌روزرسانی کرده و گفته می‌شود که در فهرست خرید جدید گل‌محمدی، نام چهره‌هایی مانند سعید عزت‌اللهی، شهریار مغانلو و شهاب زاهدی دیده می‌شود که در بین این بازیکنان توافقات اولیه با زاهدی انجام شده اما با توجه به قرارداد مغانلو با سپاهان، حضور این مهاجم باتجربه در جمع سرخ‌پوشان پایتخت میسر نیست و رایزنی‌ها با عزت‌اللهی هم در حال انجام است. یحیی گل‌محمدی با وجود آنکه خط دفاعی تیمش در فصل گذشته عملکرد خوبی داشت، همچنان به جذب کنعانی‌زادگان پافشاری می‌کند اما نه‌تنها حضور این بازیکن در پرسپولیس نهایی نشده، بلکه احتمال جدایی گولسیانی هم وجود دارد!

گروه نرم افزاری ماهور

 

اختلاف 30 میلیاردی پرسپولیس و کنعانی‌زادگان!

مسئولان باشگاه پرسپولیس برای فصل جدید به دنبال آن هستند تا قراردادهای متوازنی را به امضا برسانند. در این زمینه گفته می‌شود که به محمدحسین کنعانی‌زادگان برای حضور دوباره در پرسپولیس، پیشنهادی 15 میلیارد تومانی داده شده اما کنعانی‌زادگان به این پیشنهاد مالی پاسخ منفی داده است. مدافع باتجربه و ملی‌پوش که گفته می‌شود به دنبال امضای قرارداد دلاری با پرسپولیس است، پیشنهادی حدوداً 45 میلیاردی (900 هزار دلاری) را مطرح کرده که پرسپولیسی‌ها با مبلغ درخواستی او موافقت نکرده‌اند.

 

یحیی گل‌محمدی برای ترمیم نقاط ضعف خط دفاعی تیمش با توجه به حضور در 3 تورنمنت مختلف در فصل پیش‌رو، مصر به جذب کنعانی‌زادگان است اما فعلاً خبری از توافق او با مدیران باشگاه پرسپولیس نیست. در این زمینه گفته می‌شود که محمدحسین کنعانی‌زادگان، پیشنهاد وسوسه‌انگیزی از تیم تراکتور تبریز دریافت کرده و این احتمال وجود دارد که فصل آینده در کنار شجاع خلیل‌زاده در تیم تراکتور حضور پیدا کند؛ هر چند که مسئولان باشگاه پرسپولیس امیدوارند در دور جدید مذاکرات با مدافع ملی‌پوش بتوانند به لحاظ مالی به توافق برسند و طرفین قرارداد همکاری در فصل جدید را امضا کنند.

 

گولسیانی هم ساز جدایی کوک کرد!

گیورگی گولسیانی یکی از خریدهای موفق پرسپولیس در بازار تابستانه فصل گذشته بود. گولسیانی که بعد از پایان قراردادش با سپاهان، در جمع طلایی‌پوشان نماند و ضمن توافق انجام شده با مسئولان باشگاه پرسپولیس، قراردادش را با سرخ‌پوشان پایتخت به امضا رساند. او در فصل اخیر عملکرد کم‌نوسانی داشت و نه‌تنها در فاز دفاعی درخشید که در خط حمله هم به کمک سرخ‌پوشان پایتخت آمد و ثبت 10 گل در طول فصل اخیر جزو دستاوردهای او محسوب می‌شود؛ به‌ویژه آنکه گولسیانی توانست دو بار به استقلال در طول فصلی که گذشت گل بزند!

گولسیانی فصل گذشته قراردادش را در شرایطی با پرسپولیس به امضا رساند که قرارداد او به شکل (1+1) سال بود. حالا بعد از پایان فصل اول حضور او در پرسپولیس، طرفین باید برای سال دوم همکاری به توافق برسند که گفته می‌شود در این زمینه اختلافات مالی، سد راه ادامه همکاری گیورگی گولسیانی با پرسپولیس شده است. مدیران باشگاه پرسپولیس برای گولسیانی سقف قرارداد خود (حدود 500 هزار دلار) را در نظر گرفته‌اند و به مدافع گرجستانی پیشنهاد داده‌اند تا با توجه به ممنوعیت امضای قرارداد دلاری و یورویی، با ارز درهم قرارداد امضا کند اما فعلاً این مسئله مورد پذیرش او قرار نگرفته است.

 

مدافع گرجستانی خواسته‌ مالی بیش از مبلغ موردنظر مسئولان باشگاه پرسپولیس دارد و گفته می‌شود که او خواهان دریافت حدود 600 هزار دلار است. پرسپولیسی‌ها امیدوارند در دوره جدید مذاکرات‌شان با گولسیانی بتوانند انتظارات این مدافع باتجربه را برآورده کنند اما اگر توافقات با کنعانی‌زادگان و گولسیانی نهایی نشود، مطمئنا برای فصل جدید سرخ‌پوشان پایتخت با چالش بزرگی مواجه خواهند شد؛ آن‌هم در شرایطی که مرتضی پورعلی‌گنجی، فرشاد فرجی و علی نعمتی تحت قرارداد باشگاه هستند اما انتخاب جانشین برای گولسیانی می‌تواند چالش بزرگی برای پرسپولیسی‌ها باشد!

55 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا