اخبارمهمترین اخبار روز

گیشه مطبوعات جهان، سه‌شنبه ۹ ژانویه

دلوسپرت و آ اس، تنها نشریات با تب داغ فوتبال اروپا بوده‌اند.

به گزارش فوتبال 360، درگذشت فرانتس بکن باوئر، نه‌تنها فوتبال پرافتخار آلمان بلکه جهان فوتبال را تحت تاثیر قرار داد و مطبوعات ورزشی فوتبال اروپا، جملگی به وداع با قیصر فوتبال آلمان پرداختند.
فرانتس بکن باوئر که دومین سرمربی تاریخ پس از ماریو زاگالو بود که موفق شد جام جهانی فوتبال را هم در قامت بازیکن و هم در قامت سرمربی بالای سر ببرد، روز گذشته پس از تحمل دوران سخت بیماری دیده از جهان فرو بست.
«وقایع اتفاقیه» در قاره سبز
فضای فوتبال اروپا در قطحی بازی‌های جذاب پس از به پایان رسیدن دیدارهای جام حذفی در کشورهای مختلف و از سرگیری رقابت‌های سری آ، تحت تاثیر درگذشت فرانتس بکن باوئر بود و تنها نشریه‌های انگلیسی به پیروزی منچستریونایتد بر ویگان پرداختند و صعود شیاطین سرخ به دور چهارم جام حذفی را پوشش دادند.
صدالبته که در این میان، روی جلد بسیاری نشریه‌های انگلیسی نیز چیزی جز ادای احترام به پادشاه فوتبال آلمان جلوتر از وقایع فوتبالی در این کشور به چشم نمی‌آید. ادای احترام به اسطوره راگبی در کشور ولز که نسل طلایی اژدهایان را در این زمینه به منصه ظهور رسانده بود نیز بر جلد نشریات بریتانیایی جلب توجه می‌کند.
از طرف دیگر، تنها نشریه‌های آ اس و کوریره دلوسپرت بوده‌اند که جلوتر از ادای احترام به فرانتس بکن باوئر، کاغذ اخبار را از رونق نی‌انداخته‌اند.
روزنامه مادریدی، تصویری از بازیکنان رئال مادرید در مسیر سفر به عربستان سعودی را منتشر کرده و نوشته دربی مادرید در شرایطی این بار به میزبانی سوپرجام فوتبال اسپانیا برگزار خواهد شد که هر تیمی بازنده این دیدار باشد، برای گرفتن انتقام نیازی نخواهد بود مدت زمان زیادی را انتظار بکشد.
رئال مادرید و اتلتیکو طی تنها 26 روز در تقویم مسابقاتشان، 3 مرتبه مصاف با یکدیگر را می‌بینند و روز چهارم فوریه نیز به میزبانی سانتیاگو برنابئو، دیدار برگشت دو تیم از چارچوب مسابقات لالیگا به‌عنوان آخرین مصاف در بازه زمانی با طوفان دربی‌ها برگزار خواهد شد.
فردا دو تیم در مرحله نیمه‌نهایی سوپر کاپ به مصاف یکدیگر خواهند رفت، چهارشنبه آینده نیز در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی شاگردان کارلتو در خانه پسران سیمئونه میهمان خواهند بود.

کوریره دلوسپرت نیز شایعات و احتمالات بازار زمستانی نقل‌وانتقالات فوتبال اروپا را مورد بررسی قرار داده که بر رقابت‌های سری آ فوتبال ایتالیا و کورس قهرمانی در این رقابت‌ها تاثیر گذار خواهند بود.

سایر جراید جملگی ادای احترام به قیصر فوتبال آلمان را در دستور کار داشتند که در ادامه پیوست شده‌اند.

گروه نرم افزاری ماهور

63 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا