آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

سرگیجه یحیی در بازار تابستانه؛ جانشین برای بیرانوند نایاب شد!

انتخاب دروازه‌بان ذخیره مطمئن به یکی از جدی‌ترین دغدغه‌های یحیی گل‌محمدی در بازار نقل‌وانتقالات تابستانه تبدیل شده است.

پرسپولیس در بازار نقل‌وانتقالات تابستانه با وجود آنکه تنها 11 روز تا شروع فصل جدید مانده، اهداف بزرگی را در مقابل خود دارد. سرخ‌پوشان پایتخت با وجود حفظ شاکله فصل گذشته و جذب ستاره‌هایی مانند محمدحسین کنعانی‌زادگان و شهاب زاهدی، همچنان با توجه به اعلام نیاز یحیی گل‌محمدی، درصدد جذب بازیکن هستند و همین مسئله باعث شده تا مدیران باشگاه پرسپولیس در روزهای گذشته مذاکرات خود را در راستای لیست ارائه شده از سوی گل‌محمدی پیش ببرند.

 

گل‌محمدی هر چند که در وهله اول در پست دفاع چپ، هافبک میانی و البته مهاجم هدف به جذب بازیکن اعلام نیاز کرده بود اما حالا جذب ذخیره‌ای مطمئن برای علیرضا بیرانوند، به چالش بزرگ سرمربی پرسپولیس در بازار نقل‌وانتقالات تابستانه تبدیل شده است؛ آن‌هم در شرایطی‌که احمد گوهری به واسطه پر شدن فهرست بازیکنان بزرگسال پرسپولیس به صورت قرضی از جمع سرخ‌پوشان پایتخت جدا شده و در تیم آلومینیوم اراک در فصل جدید حضور دارد و در حال حاضر، مهرشاد اسدی دروازه‌بان ذخیره پرسپولیس محسوب می‌شود.

 

گزینه‌ای که هایجک شد

سرمربی پرسپولیس با توجه به شرایط لیست بزرگسالان پرسپولیس به دنبال آن بود تا فهرست تیمش را با حضور یک دروازه‌بان جوان پر کند. در این زمینه، محمدرضا خالدآبادی گزینه یحیی گل‌محمدی برای پیوستن به جمع سرخ‌پوشان پایتخت بود؛ دروازه‌بانی که روز گذشته به عنوان دروازه‌بان جدید استقلال معرفی شد تا سرخ‌پوشان پایتخت در این زمینه از رقیب سنتی خود در بازار تابستانه شکست بخورند. گفته می‌شود که پیش از امضای قرارداد خالدآبادی با استقلال، علیرضا بیرانوند دروازه‌بان سرخ‌ها هم شخصاً با محمدرضا خالدآبادی برای حضور در پرسپولیس صحبت‌هایی را داشته اما در نهایت خالدآبادی با آبی‌پوشان پایتخت به توافق رسید و قراردادش را به مدت 3 سال امضا کرد.

گروه نرم افزاری ماهور

 

بازار ایران، خالی از ستاره محبوبِ یحیی

یحیی گل‌محمدی در شرایطی از جذب خالدآبادی ناامید شده که در بازار ایران بازیکن موردپسند سرمربی پرسپولیس نیست؛ به‌طوری‌که سرشناس‌ترین دروازه‌بان زیر 23 سال ایران جذب استقلال شده و ادیب زارعی هم که دروازه‌بان تیم جوانان بود به تازگی با تراکتور تبریز قرارداد بسته تا با وجود محدودیت جذب بازیکن بزرگسال، گل‌محمدی عملاً شانس خرید بازیکن جوان شناخته شده در پست دروازه‌بان را نداشته باشد و همین مسئله باعث شده تا همچنان چالش انتخاب ذخیره مطمئن برای بیرانوند ادامه داشته باشد.

 

چالش بزرگ در مسیر جذب دروازه‌بان خارجی!

گل‌محمدی با توجه به شرایط به‌وجود آمده به دنبال استفاده از سهمیه جذب بازیکن خارجی است تا دروازه تیمش را تقویت کند. در این میان، قانون جدید علیه تصمیم یحیی گل‌محمدی است و به نظر می‌رسد که احتمالاً فرآیند جذب بازیکن خارجی هم غیرممکن خواهد بود. طبق قانون جدید، بازیکنانی خارجی باید حداقل در 40 درصد دیدارهای تیم‌شان به میدان بروند و در غیر این‌صورت، یک سهمیه جذب بازیکن خارجی تیم‌شان برای فصل آینده از بین خواهد رفت! با توجه به آمادگی بیرانوند، بعید به نظر می‌رسد که این بند اجرایی شود و همین مسئله باعث شده تا فرآیند جذب دروازه‌بان خارجی هم تقریباً غیرممکن باشد.

سرمربی سرخ‌پوشان پایتخت در فاصله 11 روز تا شروع فصل جدید باید تصمیم نهایی خود را بگیرد. گفته می‌شود که احتمالاً با مازاد اعلام کردن بازیکنان حاضر در سایر پست‌ها، یحیی گل‌محمدی راهی جز جذب دروازه‌بان بزرگسال نخواهد داشت و این تصمیم خود را عملی خواهد کرد. البته که راهکار دیگری هم مقابل سرمربی پرسپولیس وجود دارد و آن‌هم اینکه گل‌محمدی به مهرشاد اسدی که دروازه‌بان آکادمی پرسپولیس است اعتماد کند و او را در قامت ذخیره علیرضا بیرانوند در فهرست خود حفظ کند که تصمیم پرریسکی محسوب می‌شود!

49 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا