آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز

اشاره «یحیی» به مسیر قهرمانی؛ هم ما ۹ امتیاز بگیریم، هم سپاهان بلغزد!

سرمربی پرسپولیس با ستایش عملکرد شاگردانش در دربی پایتخت، نسبت به شانس قهرمانی تیمش در لیگ بیست‌ودوم توضیحاتی را ارائه کرد.

پرسپولیس بعد از شکست مقابل سپاهان به نظر می‌رسید که در کورس قهرمانی شانس حداقلی داشته باشد اما 3 برد متوالی شاگردان یحیی گل‌محمدی مقابل مس رفسنجان، ملوان بندرانزلی و مس کرمان باعث شد تا سرخ‌پوشان پایتخت در کورس قهرمانی باقی بمانند و آن‌ها برای گذر از حریف سنتی‌شان در جدول رده‌بندی امروز به دنبال کسب پیروزی در دربی بودند که در پایان یک بازی کم‌موقعیت اما جذاب، شاگردان یحیی گل‌محمدی با تعویض طلایی این سرمربی و گلزنی عیسی آل‌کثیر به خواسته خود رسیدند.

 

یحیی گل‌محمدی بعد از آنکه تیمش توانست برنده بازی بزرگ هفته بیست‌وهفتم شود و با انجام یک بازی بیشتر نسبت به سپاهان به صدر جدول لیگ بیست‌ودوم صعود کرد، به نشست خبری بعد از دیدار با استقلال رفت و عملکرد شاگردانش در مسابقه امروز را تحلیل کرد و به سوالات خبرنگاران درباره مسیر پرسپولیس تا رسیدن به قهرمانی در لیگ بیست‌ودوم توضیحاتی را بیان کرد. همچنین گل‌محمدی واکنشی هم نسبت به عملکرد پیام حیدری داشت و درباره تیم داوری مسابقه نکاتی را بیان کرد.

 

تماشاگران جو خوبی را در استادیوم ایجاد کردند و ممنون آن‌ها هستم

گل‌محمدی بخش ابتدایی صحبت‌هایش را به قدردانی از هواداران دو تیم اختصاص داد و گفت: «قبل از اینکه بخواهم در خصوص بازی صحبت کنم باید از هواداران تشکر کنم چرا که جو خوب و انرژی مثبتی در استادیوم برای ما به وجود آوردند. فکر می‌کنم که هواداران دو تیم شور و اشتیاق زیادی به بازیکنان دادند تا بازی خوبی انجام شود. از همه هوادارانی که داخل استادیوم بودند، تشکر می‌کنم».

گروه نرم افزاری ماهور

 

سرمربی پرسپولیس با اشاره به نمایش شاگردانش در مسابقه امروز گفت: «بازی را خیلی خوب شروع کردیم. بالاخره بازی سختی بود. هوای گرم امروز هم باعث شده بود که یک مقدار روی کیفتی هر دو تیم تاثیر منفی بگذارد. بازی سختی برای هر دو تیم شده بود چون چمن ورزشگاه خشک بود و توپ حرکت نمی‌کرد. فکر می‌کنم بازی پایاپایی از سوی هر دو تیم بود. البته ما تسلط بیشتری رو توپ داشتیم و گردش توپ ما بیشتر بود».

 

با ذهنیت خوبی به میدان رفتیم و برنده شدیم

یحیی گل‌محمدی درباره عملکرد شاگردانش در نیمه دوم توضیح داد: «در شروع نیمه دوم گرفتن سه امتیاز مهم بود. خود بازیکنان این اراده را داشتند که بازی را ببرند. به نظرم از لحاظ ذهنی آماده پیروزی و کسب سه امتیاز شده بودند. نیمه دوم خیلی خوب بود. خوشبختانه به گل هم رسیدیم. در ادامه هم حریف فشار بیشتری آورد و به سمت توپ‌های بلند رفت اما بازیکنان خط دفاعی و دروازه‌بان اکثر این توپ‌ها را دفع کردند».

 

سرمربی سرخ‌پوشان پایتخت در واکنش به پیروزی به‌دست آمده گفت: «خدا را شکر توانستیم به سه امتیاز این بازی برسیم. از بازیکنانم تشکر می‌کنم. تحت فشار زیادی بودند که این بازی را به نفع خودشان تمام کنند و با ذهنیت خوبی وارد شدند و سه امتیاز را گرفتیم. این برد را به هواداران تبریک می‌گوییم».

 

باید در 3 بازی آینده با برد از زمین خارج شویم

گل‌محمدی درباره شانس قهرمانی پرسپولیس در لیگ بیست‌ودوم پاسخ داد: «تنها چیزی که در لیگ برتر فکر می‌کنیم این است که سه بازی آینده را ببریم. این وظیفه اصلی ما است و تمرکزمان روی همین سه بازی است. فقط باید کارمان را بکنیم و در هر صورت امیدوار باشیم که سپاهان امتیاز از دست بدهد. اولین کاری که باید بکنیم این است که سه بازی را با برد از زمین خارج شویم. فکر می‌کنم به لحاظ فوتبالی هم قهرمان می‌شویم. بازی به بازی پیش می‌رویم و امیدوار هستیم».

یحیی گل‌محمدی از عملکرد تیم داوری مسابقه هم ابراز رضایت کرد و گفت: «گروه داوری یک بازی خوب را سوت زدند. به نظرم بازی سختی بود. دربی همیشه برای داورها مانند یک کابوس است. فکر می‌کنم تیم داوری و خصوصا پیام حیدری عملکرد خوبی داشتند. به آن‌ها خسته نباشید می‌گویم».

 

ریسک‌مان جواب داد و «سروش» درخشید

سرمربی پرسپولیس در واکنش به اینکه در بین 2 نیمه چه صحبتی با شاگردانش انجام داده، گفت: «دو نکته فنی بود که به آن‌ها گفتم. صحبت دیگرم با بازیکنان این بود که در این بازی به فکر برد باشند. اگر می‌خواهند قهرمان شوند، باید این ۴۵ دقیقه را با تمام وجود بازی کنند و بازی را ببرند که همین اتفاق هم افتاد. این ترکیب مقداری ریسکی هم بود. با توجه به اینکه رفتار و نوع بازی که سروش رفیعی دارد، حمله‌ای است. از او خواسته بودم به دفاع هم کمک کند که اتفاقا او این کار را هم خوب انجام داد. سروش هم در کار دفاع و هم حمله تاثیرگذار بود».

 

گل‌محمدی با اشاره به ریسکی که در بازی امروز انجام داده بود و نمایش خوب سروش رفیعی گفت: «این ترکیب و کار ریسکی ما جواب داد. به نظرم تصمیم خوبی گرفتیم. من از هر بازیکنی در هر پستی و با هر کیفیتی، وقتی توپ را در اختیار نداریم می‌خواهم دفاع کنند. رفیعی هم در حمله و دفاع خوب عمل کرد و انرژی خوبی برای این کار سخت گذاشت. او یک مهره هجومی است و خلاقیت زیادی دارد. شاید می‌توانستیم از سروش در خط حمله استفاده کنیم، اما از آن طرف از مهاجمان ما کم می‌شد. این تغییر جابه‌جایی خوب بود و رفیعی خیلی خوب از عهده کارهایی که به عهده او سپردیم، برآمد».

 

چه زمانی می‌خواهید ورزشگاه آزادی را بسازید؟

یحیی گل‌محمدی درباره مشکلات زیرساختی ورزشگاه آزادی توضیح داد: «یکی از بخش‌های مهم و حیاتی برای جامعه ورزش است. فوتبال هم هواداران زیادی دارد. خیلی خوب است که مسئولان و تصمیم‌گیران در این بخش یک استادیوم درست کنند. اکنون موقع‌اش است. اگر اکنون ورزشگاه نسازیم، چه زمانی باید برای پرسپولیس، استقلال و تیم ملی استادیوم بسازیم؟ باید یک همت و اراده وجود داشته باشد. اینکه بخواهیم به استادیوم 50 سال قبل بیاییم و به هر جایش نگاه کنیم یک سوراخ و مشکل ببینیم خوب نیست. وقتی از تونل ورزشگاه آزادی رد می‌شوید حس می‌کنید تونل وحشت است!»

 

سرمربی سرخ‌پوشان پایتخت در ادامه صحبت‌های خود درباره مشکلات ورزشگاه آزادی گفت: «باید نسبت به آینده ورزش و فوتبال ایران با تعهد بیشتری نگاه کنیم. این آبرو و حیثیت فوتبال ایران است. برای حفظ آبروی ایران، ورزش و فوتبال باید دست به کار خیلی بزرگ بزنیم و تصمیم‌گیری خوبی داشته باشیم تا تیم‌های بزرگی مثل پرسپولیس، استقلال و تیم ملی استادیوم مجهز و خوبی داشته باشند. باید آبرومندانه جلو رفت».

 

وقتی خارجی‌ها به ورزشگاه آزادی می‌آیند، من خجالت می‌کشم!

گل‌محمدی با گلایه از کمبودهای ورزشگاه آزادی گفت: «وقتی برای برگزاری جام باشگاه‌های آسیا به کشورهای حوزه خلیج فارس یا کشورهای شرق آسیا می‌رویم، و امکانات را می‌بینیم، فقط به در و دیوار نگاه می‌کنیم! برای کشور ما زشت است. من، خودم واقعا خجالت می‌کشم وقتی تیم‌های خارجی به آزادی می‌آیند و این ورزشگاه را در این وضعیت می‌بینند. من یک ایرانی هستم و به من برمی‌خورد. آدم خجالت‌زده می‌شود. امیدوارم مسئولان فکری اساسی داشته باشند. هوادار برای فوتبال و ورزش کشور ما سرمایه خیلی بزرگی است».

سرمربی پرسپولیس در واکنش به مشکلات هواداران فوتبال در ایران گفت: «باید از سرمایه‌های خود خوب استفاده کنیم و باید به مسیری برویم که به سمت پیشرفت باشد. از 20 یا 30 سال قبل نگاه کنیم زمینه امکانات در حال پس‌رفت هستیم. خیلی ضعیف شده‌ایم و در سخت‌افزارها مشکل داریم. امیدوارم اتفاقات خوبی بیفتد و تصمیمی گرفته شود تا از آبروی کشور دفاع و محافظت کنیم. این یک اصل است و باید همه مسئولان باید به این اصل فکر کنند».

 

خوشحالم «آل‌کثیر» به سطح اول فوتبال برگشت

یحیی گل‌محمدی در پاسخ به سوالی درباره سبک بازی پرسپولیس در نیمه دوم و مالکیت استقلالی‌ها بر توپ گفت: «با آوردن عیسی می‌خواستیم به فضاهای پشت حریف با سرعت بیش‌تری برسیم. تاکتیک زیاد عوض نشد اما اگر بازی بدون گل ادامه داشت، تیم ما هجومی‌تر می‌شد و مطمئن بودم که می‌توانستیم بازی را به نفع خودمان تمام کنیم. در نیمه دوم استقلال فشار آورد و ما هم دفاعی‌تر بازی کردیم و خیلی از فضاها را بستیم. تنها کار استقلال پاس‌های بلند بود که با آمدن فرجی خیلی از توپ‌های هوایی را خنثی کردیم».

 

گل‌محمدی در بخش پایانی صحبت‌هایش با قدردانی از عملکرد عیسی آل‌کثیر توضیح داد: «آل‌کثیر بعد از مصدومیت دوران سختی داشت و بعد از مصدومیت دیر عمل کرد. به هر صورت دوران دوری او از فوتبال تاثیر منفی روی کارش داشت و رفته رفته بهتر شد. او با انرژی خوبی به تمرینات آمد و حقش است که شادی کند و گل بزند. او خیلی زحمت کشیده تا به اینجا برسد. دوران سختی داشت و خوشحالم که به سطح اول فوتبال برگشت و امیدوارم روندش را ادامه دهد».

59 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا