آخرین مطلباخبارمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

یوونتوس پرداخت حقوق به پوگبا را متوقف کرد

بانوی پیر قصد ندارد تا زمان مشخص شدن نتیجه پرونده دوپینگ هافبک فرانسوی‌اش به او حقوق بدهد.

طبق گزارش نشریه گاتزتا دلواسپورت، با مثبت شدن نمونه اول پل پوگبا در تست دوپینگ او پس از بازی هفته نخست سری آ مقابل اودینزه، باشگاه یوونتوس جلوی پرداخت حقوق به این بازیکن فرانسوی را گرفته است و گویا تا زمان مشخص شدن نتیجه تست نمونه دوم و عدم تأیید نتیجه تست اول دیگر به او حقوق نخواهد پرداخت.

 

پوگبا طبق اعتراف خودش متهم به استفاده از یک ماده تقویتی افزاینده هورمون تستوسترون بدون مشورت با کادر پزشکی باشگاه یوونتوس است و اثبات بی‌اطلاعی او از ممنوعه بودن این ماده هم فایده‌ای به حالش نخواهد داشت، چرا که خودسرانه اقدام به مصرف آن کرده است.

به این ترتیب با مثبت شدن نمونه دوم تست دوپینگ این بازیکن، عملاً باید دوران بازیگری او در یوونتوس را پایان یافته تلقی کرد و بسته به نظر قاضی پرونده در مورد عمدی یا غیرعمدی بودن دوپینگ، ممکن است وی تا چهار سال دیگر از حضور در میادین ورزشی محروم شود.

 

گروه نرم افزاری ماهور

طبق قوانین و مفاد مندرج در قرارداد تیم‌ها با بازیکنان، باشگاه یوونتوس در صورت مثبت شدن نمونه دوم پوگبا این اجازه را دارد که به صورت یکطرفه قرارداد او را فسخ کند که این امر می‌تواند پس‌اندازی 30 میلیون یورویی برای باشگاه به همراه داشته باشد. در همین حال طبق اساسنامه سازمان لیگ فوتبال ایتالیا، باشگاه‌ها در صورت متهم شدن بازیکنان‌شان به دوپینگ می‌توانند از پرداخت حقوق به آنها نیز خودداری کنند.

 

حقوقی که پوگبا از یوونتوس می‌گیرد، هشت میلیون یورو در سال است، اما تا اگر تست دوپینگ او مجدداً مثبت شود، طبق قوانین یووه تا پایان قرارداد بازیکن تنها ملزم به پرداخت دو هزار یورو در ماه به او خواهد بود. با توجه به مصدومیت طولانی پوگبا از زمانی بازگشتش به تورین در تابستان سال گذشته که تا الان تنها 213 دقیقه برای بیانکونری بازی کرده است، او تا به امروز بابت هر دقیقه حضورش در میدان با پیراهن یوونتوس 40 هزار یورو حقوق خالص دریافت کرده است. بنابراین فسخ یکطرفه قرارداد او برای یوونتوس اتفاق چندان بدی هم به نظر نمی‌رسد به خصوص که این تیم به خاطر از دست دادن درآمدهای حاصل از حضورش در رقابت‌های اروپایی در مضیقه مالی هم قرار دارد.

پوگبا تا سال 2026 با یوونتوس قرارداد دارد.

49 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا