آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

بولونیا ۱-۱ یوونتوس: تیم آلگری ۱۵ امتیاز را پس می‌دهد!

یوونتوس در دیداری خارج از خانه و در شبی که میلیک یک پنالتی را از دست داد با گل این مهاجم از شکست گریخت.

در روزی که لاتسیو بازی بزرگ هفته را به اینتر باخت، ناپولی از قطعی کردن قهرمانی‌اش پس از دیدار با سالرنیتانا عاجز ماند و پیش‌تر رم و میلان هم به تقسیم امتیازات رضایت داده بودند، یوونتوس هم ترک عادت نکرد و 2 امتیاز حساس را در خانه بولونیا جای گذاشت تا هم شانس صعود به رتبه دوم را از دست بدهد و هم روی کاغذ هم از کورس فتح اسکودتو جا بماند.

حالا اگر بیانکوچلستی هفته آینده در خانه موفق به کسب پیروزی مقابل ساسولو نشوند، ناپولی پیش از آنکه در خانه اودینزه به میدان برود، قهرمانی‌اش قطعی خواهد شد و در غیر این صورت هم شاگردان اسپالتی می‌توانند با کسب حداقل امتیاز از خانه اودینزه، سرانجام 5 هفته مانده به پایان فصل جشن قهرمانی سری آ را پس از 33 سال برگزار کنند.

البته قهرمانی ناپولی هم‌اکنون هم قطعی شده و باتوجه به قانون احتساب بازی رو در رو مقدم بر تفاضل گل در سری آ، لاتسیو علاوه بر کسب پیروزی در تمامی دیدارهای باقی مانده و از طرف مقابل شکست ناپولی در همه دیدارها تا پایان فصل، باید امیدوار باشد پارتنوپی بازی‌هایشان تا پایان فصل را با مجموع حداقل 16 گل خورده (تفاضل 16- بدون افزایش تعداد گل زده) به اتمام برسانند؛ آنگاه لاتسیو در پایان فصل و پس از به صدا درآمدن سوت پایان دیدار هفته سی‌وهشتم قهرمان سری آ خواهد شد و اسکودتو را از ناپولی می گیرد.

به عبارت دیگر دریافت میانگین 3 گل در هر بازی توسط ناپولی، بدون آنکه بهترین خط حمله فصل جاری سری آ موفق به باز کردن دروازه رقبا شود و از طرف مقابل پیروزی لاتسیو با مجموع حداقل 19 گل زده در دیدارهای باقی مانده سری آ، اسکودتو را تقدیم به تیمی غیر از ناپولی خواهد کرد و آن تیم صرفاً می‌تواند لاتسیو باشد.

بنابراین چیزی فراتر از معجزه قادر خواهد بود جشن قهرمانی ناپولی را خراب کند و یوونتوس که از راه لیگ اروپا هم قادر به کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپای فصل آینده خواهد بود تا وقتی حکم محرومیتش از حضور در رقابت‌های اروپایی امضا نشود، می‌تواند امیدوار به رقابت با تیم‌های لاتسیو، اینتر، رم، میلان و آتالانتا برای کسب سهمیه و حضور در جمع 4 تیم بالانشین باشد.

در دیدار یوونتوس مقابل بولونیا که شاگردان الگری برای پنجمین بازی متوالی از کسب پیروزی عاجز ماندند، بولونیا برای پنجمین بازی خانگی فصل به طور متوالی موفق به شکست ناپذیر باقی ماندن شد و به لطف پنالتی از دست دادن میلیک پیش از به ثمر رساندن گل تساوی‌بخش، بولونیا رتبه هشتم جدول را از فیورنتینا باز پس گرفت. ریکاردو اورسولینی دقیقه 10 میزبان را پیش انداخت و هفتمین گلش در سال جاری را به ثمر رساند. او کنار دومنیکو براردی به عنوان بهترین گلزن ایتالیایی شاغل در سری آ لقب گرفت.

یوونتوس درحالی که پیش از بازگردانده شدن 15 امتیاز کسر شده به حسابش در سری آ بهتر موفق به امتیاز گیری می‌شد، شانس قهرمانی در جام حذفی را هم از دست داده و هفته آینده به مصاف لچه خواهد رفت و سپس آتالانتا را پیش رو دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا