آخرین مطلباخبارمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

مذاکره یوونتوس با یوفا برای عدم حضور در لیگ کنفرانس اروپا

بانوی پیر در حال رایزنی با اتحادیه فوتبال اروپاست تا راهی برای عدم حضور در تورنمنت اروپایی درجه سه فصل آینده قاره سبز پیدا کند.

محرومیت از رقابت‌های اروپایی به عنوان مجازات و تاوان تخلفات، کابوس بسیاری از باشگاه‌ها است اما امسال یوونتوس امیدوار است که این مجازات شامل حالش شود. دلیل؟ چون دستاوردش از حضور در رقابت‌های اروپایی که سهمیه آن را برای فصل بعد گرفته کمتر از هزینه‌ای است که برای شرکت در آن خواهد پرداخت.

 

یووه فصل گذشته به دلیل کسر 10 امتیاز از این تیم در نتیجه تخلفات مالی‌اش از رده سوم جدول به رده هفتم سقوط کرد و نه تنها سهمیه لیگ قهرمانان را از دست داد، بلکه به لیگ اروپا هم نرسید. جایگاهی که این تیم در آن فصل را به پایان رساند، تنها سهمیه لیگ کنفرانس اروپا را به همراه داشت. تورنمنت درجه سوم فوتبال باشگاهی قاره سبز که یوفا آن را برای تیم‌های کم بضاعت به خصوص در لیگ‌های کوچکتر اروپا ایجاد کرد تا به واسطه آن کمی به درآمدهای خود اضافه کنند. حضور در این تورنمنت اما برای تیم‌های بزرگ نه تنها یک امتیاز نیست، بلکه نوعی دردسر هم محسوب می‌شود. در واقع صرفنظر از هزینه‌‌ای که این تیم‌ها برای تأمین مخارج جابجایی و ستاره‌های خود و اقامت آنها در بازی‌های خارج از خانه می‌پردازند، شلوغ شدن تقویم بازی‌ها و گرفته شدن تمرکز و انرژی بازیکنان‌شان برای بازی‌های مهمتر در تورنمنت‌های داخلی، باعث می‌شود که حضور در تورنمنتی مانند لیگ کنفرانس خیلی برای این تیم‌ها مهم نباشد.

یوونتوس هم یکی از این تیم‌هاست و برای خلاص شدن از زحمات حضور در لیگ کنفرانس با یوفا وارد مذاکره شده تا راهی برای عدم حضور در این تورنمنت پیدا کند. این درخواست یوونتوس هم به نفع این باشگاه است و هم به نفع یوفا. روابط اتحادیه فوتبال اروپا و باشگاه یوونتوس با تغییر کادر مدیریتی بیانکونری و انصراف این تیم از ماندن در سوپرلیگ اروپا رو به بهبودی است و گمانه‌زنی‌هایی هم صورت گرفته بود مبنی بر اینکه یوفا به همین خاطر ممکن است چشم خود را روی پرونده تخطی بانوی پیر از قانون بازی جوانمردانه مالی ببندد که البته این اتفاق نیز به نوبه خود می‌توانست حرف و حدیث‌هایی را به وجود آورد. بی‌میلی باشگاه ایتالیایی برای حضور در لیگ کنفرانس اما می‌تواند شرایطی را برای یوفا فراهم کند تا هر چند تشریفاتی، محرومیت یک ساله یووه از حضور در رقابت‌های اروپایی را اعمال کند که در این صورت هم یوونتوس به خواسته‌اش خواهد رسید و هم یوفا می‌تواند ادعا کند که از مجازات بانوی پیر چشم پوشی نکرده است.

 

گروه نرم افزاری ماهور

این سناریو اما به نفع فوتبال ایتالیا هم خواهد بود. طبق قوانین یوفا، اگر تیمی که سهمیه یک تورنمنت اروپایی را کسب کرده به هر دلیلی انصراف دهد، سهمیه‌اش خواهد سوخت و به تیمی دیگر واگذار نخواهد شد. پیامد این اتفاق، اعمال امتیاز منفی برای لیگی است که تیم انصراف دهنده در آن حضور دارد و این می‌تواند باعث تغییر جایگاه این لیگ در رده‌بندی باشگاهی یوفا و در نهایت تغییر در تعداد سهمیه‌های اختصاص یافته به آن لیگ باشد. بدین ترتیب اگر محرومیت احتمالی اعمال شود، این نمره منفی برای سری آ ثبت نخواهد شد.

53 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا