آخرین مطلباخبارمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

۶ نکته مهم که از بازی‌های پیش فصل لیورپول در می‌یابیم؛ نیاز مبرم به خرید در پست‌های مختلف

لیورپول در برخی از پست‌ها نیاز به تقویت دارد.

لیورپول در ادامه بازی‌های پیش فصل خود به مصاف تیم گروتر فروث رفت و در نهایت بازی با تساوی ۴ بر ۴ به پایان رسید.

 

در این دیدار در ابتدا لیورپول توسط گل دیاس پیش افتاد اما در اوایل نیمه دوم و روی اشتباه دروازه‌بان تیم یعنی آدرین، گل تساوی را دریافت کرد، پس از چند دقیقه توسط داروین نونیز گل دوم برای تیم لیورپول به ثمر رسید و چند دقیقه بعد گل سوم توسط همین بازیکن زده شد. در حالی که به نظر می‌رسید لیورپول یک برد آسان را به دست خواهد آورد، ورق برگشت و تیم میزبان در عرض چند دقیقه با گل‌های لوکاس پتکوو و آرماندو سیب به شکل غیر منتظره‌ای از حریف نامدار خود پیش افتاد. در نهایت گل صلاح از شکست لیورپول جلوگیری کرد و بازی با نتیجه ۴ بر ۴ به پایان رسید.

 

در این مسابقه به غیر از جردن هندرسون و فابینیو که مراحل پایانی انتقال خود به تیم‌های عربی را طی می‌کنند، خرید جدید تیم یعنی دومینیک سوبوسلای به دلیل مصدومیت غایب بود. در حالی که در این بازی از بسیاری از بازیکنان اصلی لیورپول استفاده شده بود اما بازیکنانی مانند کانر بردلی در دفاع راست و بن دواک در نقش بال از جمله بازیکنان جوان و جدیدی بودند که در ترکیب تیم لیورپول به چشم می‌خوردند.

گروه نرم افزاری ماهور

 

در ادامه 6 نکته مهمی را که لیورپول برای رفع مشکل خود باید بیشتر به آن‌ها توجه کند مورد بررسی قرار می‌دهیم. 

تمرکز بیشتر بر روی نقل و انتقالات

یورگن کلوپ در بازی برابر کارلسروهه از ترنت الکساندر آرنولد به عنوان هافبک استفاده کرده بود. او در این بازی از آرنولد در همین پست و از کانر بردلی به عنوان مدافع راست استفاده کرد. در حالی که در ماه‌های اخیر درباره تغییر پست آرنولد و استفاده از او در میانه میدان صحبت‌های زیادی مطرح شده بود، کلوپ از این ایده استقبال کرده و او را در این ۲ بازی اخیر بیشتر در میانه میدان به کار گرفت. این موضوع با جدایی هندرسون و فابینیو این یک فرصت طلایی برای آرنولد به حساب می‌آید. او در نقش جدید خود خوش درخشیده اما به نظر می‌رسد این تغییر پست موقتی باشد و لیورپول باید به فکر جذب یک هافبک دیگر برای تقویت تیم باشد.

 

زمزمه‌هایی به گوش می‌رسد که قرمزها برای تقویت تیم خود در حال آماده کردن پیشنهادی به بایرن مونیخ برای جذب جاشوآ کیمیچ هستند. به نظر می‌رسد لیورپول برای جایگزینی فابینیو به دنبال این بازیکن است و کلوپ اولویت‌های خود را برای نقل و انتقالات تعیین کرده.

 

گزینه‌های مربوط به پست هافبک در میانه زمین

مسلم است که بازی‌های پیش فصل برای آزمایش بازیکنان تیم است و کلوپ از فرصت به وجود آمده برای این کار استفاده می‌کند. در دومین بازی پیش فصل لیورپول، شاهد تغییراتی در میانه میدان بودیم و کودی خاکپو جایگزین دومینیک سولانکه شده بود. او بار دیگر تطبیق‌پذیری خود را در این نقش نشان داده و با حفظ توپ در میانه زمین، به حملات لیورپول کمک زیادی کرد. جای تعجب نیست بسیاری خاکپو را جانشین مناسبی برای روبرتو فیرمینو می‌دانند. به نظر می‌رسد او یکی از بازیکنان اصلی لیورپول برای فصل آینده خواهد بود.

جانشین صلاح برای درازمدت

با وجود اینکه هواداران لیورپول دوست ندارند صلاح از این تیم جدا شود اما داشتن یک جانشین مناسب برای او کمی خیال آن‌ها را راحت‌تر خواهد کرد.

 

با توجه فعالیت لیورپول در پنجره نقل و انتقالات برای جذب هافبک، به نظر می‌رسد این تیم تمایلی به جذب یک مهاجم نخواهد داشت و به احتمال زیاد کلوپ برای صلاح یک جانشین با چشم‌اندازی طولانی و از تیم آکادمی در نظر خواهد گرفت. یکی از بازیکنان برای جانشینی احتمالی او بن دواک 17 ساله است. این بازیکن جوان جای کار زیادی دارد اما به نظر می‌رسد آینده خوبی در انتظار او خواهد بود. حضور لیورپول در لیگ اروپا این امکان را به بازیکنان جوان می‌دهد تا توانایی‌های خود را ثابت کنند.

 

فشار از کناره‌های زمین 

یکی از مشکلات متعدد لیورپول در فصل گذشته، عدم توانایی در پرس از کناره‌ها بود. کلوپ درباره این موضوع گفت: «این یک مشکل کلی در تیم است و تنها مختص میانه زمین نیست. این کار از دفاع شروع می‌شود و اگر دفاع نتواند به درستی نقش خود را ایفا کند، هافبک‌ها شانسی نخواهند داشت.»

 

بخشی از این مشکل بدون شک غیبت لوئیس دیاس و دیوگو ژوتا در فصل پیش بود که برای فصل آینده با حضور این ۲ بازیکن انتظار می‌رود تا حدودی مشکل تیم در این زمینه برطرف شود.

 

کلر و آینده نامشخص، نیاز به یک دروازه‌بان ذخیره

پیش از این صحبت‌هایی مبنی بر احتمال جدایی دروازه‌بان ذخیره لیورپول یعنی کلر مطرح شده بود. زمانی که از او در ترکیب تیم استفاده نشد، این شایعات قوت بیشتری گرفتند. با توجه به عملکرد بسیار ضعیف دیگر دروازه‌بان ذخیره تیم یعنی آدرین، نیاز به یک دروازه‌بان ذخیره در این تیم به شدت احساس می‌شود و در صورتی که کلر قصد داشته باشد از تیم جدا شود، کلوپ باید به فکر یک دروازه‌بان ذخیره باشد.

 

طوفان در نیمه دوم

زمانی که تیم لیورپول با ۲ گل داروین نونیز با نتیجه ۳ بر یک پیش افتاد، پیروزی این تیم یک ساعت به پایان مسابقه تقریبا قطعی به نظر می‌رسید. با این وجود تیم میزبان در کمتر از یک ساعت 3 گل وارد دروازه قرمزها کرد تا کلوپ بیشتر درباره اولویت‌های خود در پنجره نقل و انتقالات فکر کند. زمانی که جو گومز برای بازی در دفاع راست وارد زمین شد، طوفان نیمه دوم شکل گرفت و در حال حاضر کلوپ باید برای تقویت دفاع به فکر جذب بازیکن جدید باشد. شاید اولویت باز هم تقویت میانه میدان باشد اما قرمزها نشان دادند به یک مدافع میانی برای حمایت از ویرجیل فن دایک و ابراهیما کوناته هم نیاز دارند.

62 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا