آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

دو پنالتی خراب کرد و مصدوم شد: شب عجیب امباپه

کیلیان امباپه، ستاره پاری سن ژرمن، در دیدار امشب تیمش مقابل مون‌پلیه در عرض 3 دقیقه سه موقعیت عالی برای گلزنی را از دست داد و چند دقیقه بعد مصدوم شد و زمین را ترک کرد.

پاری‌سن‌ژرمن از دقایقی پیش در هفته بیست و یکم لیگ یک در خانه مون‌پلیه به مصاف این تیم رفته است.

 

کریستوف گالتیه تیمش را از ابتدا با حضور لیونل مسی و کیلیان امباپه به عنوان دو مهاجم پی‌اس‌جی به میدان فرستاده بود و از مثلث رویایی پاریسی‌ها تنها نیمار از ابتدا در زمین حضور نداشت.

 

درحالیکه تنها ۷ دقیقه از شروع بازی می‌گذشت پی‌اس‌جی صاحب یک پنالتی شد. پاریسی‌ها ابتدا صاحب یک ضربه آزاد شدند و مسی با ارسالی زیبا توپ را به درون محوطه جریمه فرستاد. اما ژولین بازیکن مون‌پلیه پیراهن راموس را کشید و او را به زمین انداخت تا داور نقطه پنالتی را نشان بدهد.

کیلیان امباپه پشت توپ ایستاد. این ستاره فرانسوی مدتی پشت توپ ایستاده بود تا داور بالاخره در سوت خود دمید و اجازه شلیک پنالتی را صادر کرد. امباپه توپ را به سمت چپ دروازه فرستاد ولی سنگربان مون‌پلیه با شیرجه‌ای خوب موفق شد توپ را دفع کند. این اولین ناکامی امباپه در این بازی بود.

اما بعد از بررسی صحنه با VAR مشخص شد که سنگربان مون‌پلیه زودتر از آنچه باید از خط دروازه جلو آمده است و در نتیجه داور سوت زد و اعلام کرد پنالتی باید تکرار شود.

 

امباپه این بار ضربه خود را به سمت مقابل شلیک کرد ولی دروازه‌بان حریف باز هم جهت توپ را درست تشخیص داد و برای دومین بار موفق شد توپ را با نوک انگشت‌هایش لمس کند. توپ به تیر دروازه برخورد کرد تا دومین ناکامی ستاره فرانسوی رقم بخورد .

اما جالب اینجا بود که وقتی توپ در پنالتی دوم به تیر دروازه برخورد کرد در بازگشت امباپه اولین کسی بود که خود را به توپ برگشتی رساند ولی والی او ارتفاع زیادی داشت و از بالای دروازه خالی مون‌پلیه بیرون رفت تا هت‌تریک ناکامی امباپه در بازی امشب کامل شود.

 

اما این نقطه پایان ناکامی‌های سریالی امباپه در این مسابقه نبود. درحالیکه از زمان از دست دادن دو پنالتی توسط او تنها ۱۰ دقیقه می‌گذشت بدشانسی یک بار دیگر به ستاره فرانسوی سلام کرد.

 

درحالیکه ساعت ورزشگاه دقیقه ۲۱ را نشان می‌داد امباپه درحالیکه توپ را در اختیار نداشت به زمین افتاد و درحالیکه عضله همسترینگ خود را با دست گرفته بود اشاره می‌کرد که با درد شدید روبرو است. تیم پزشکی پی‌اس‌جی در زمین به او رسیدگی کردند ولی با اشاره آنها به نیمکت، مشخص شد که امباپه باید تعویض شود. امباپه به کمک تیم پزشکی به کنار خط آمد و جای خود را به هوگو اکیتیکه داد. ستاره فرانسوی بلافاصله وارد تونل ورزشگاه شد و روی نیمکت ننشست.

این دیدار تا پایان نیمه اول با نتیجه ۰-۰ دنبال می شود .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا