آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

سکوت «یحیی» شکسته شد؛ هنوز شانس قهرمانی از بین نرفته و امید داریم

سرمربیان پرسپولیس و سپاهان در نشست خبری بعد از بازی نسبت به اتفاقات و نتیجه حساس‌ترین بازی هفته واکنش نشان دادند.

پرسپولیس و سپاهان در یک ماراتن جذاب و نفسگیر، دوئل تماشایی داشتند و سرانجام یک بازی پرماجرا و جنجالی، طلایی‌پوشان اصفهانی توانستند در دقیقه (4+90) با گلزنی محمد کریمی به 3 امتیاز بیرون از خانه دست پیدا کنند؛ کریمی در حالی گل پیروزی‌بخش تیمش را به‌ثمر رساند که در مسابقه امروز، او یک‌بار دیگر هم دروازه سرخ‌پوشان پایتخت را فرو ریخت اما اشتباه کمک‌داور باعث شد تا هافبک جوان سپاهان نتواند با ثبت 2 گل برابر پرسپولیس کارش را به پایان ببرد.

 

یحیی گل‌محمدی سرمربی سرخ‌پوشان پایتخت که بعد از شکست تیمش برابر سپاهان و عقب ماندن از کورس قهرمانی، مورد انتقاد هواداران قرار گرفته بود، تصمیم گرفت تا به دوران غیبتش در نشست‌های خبری پایان بدهد و با حضور در سالن کنفرانس ورزشگاه آزادی تهران، به سوالات خبرنگاران درباره شرایظ مسابقه امروز و حواشی آن پاسخ داد. هم‌چنین ژوزه مورایس سرمربی سپاهان هم به سالن کنفرانس رفت تا درباره پیروزی به‌دست آمده و افزایش شانس تیمش برای قهرمانی در لیگ بیست‌ودوم صحبت کند.

 

از همه هواداران عذرخواهی می‌کنم

گل‌محمدی در بخش ابتدایی صحبت‌هایش با عذرخواهی از هواداران پرسپولیس گفت: «قبل از هر چیز از همه هواداران عذر می‌خواهم. در هر صورت با حضور گرم‌شان ما را حمایت کردند اما نتوانستیم خوشحال‌شان کنیم. امروز شرمنده شدیم. نیمه اول بازی خوبی انجام ندادیم و تحت تاثیر حریف بودیم اما نیمه خوبی برای ما نبود. به نظرم در نیمه اول با ۱۰ نفره شدن تنبیه شدیم».

گروه نرم افزاری ماهور

 

سرمربی پرسپولیس با اشاره به شرایط بازی در نیمه دوم توضیح داد: «در نیمه دوم بازیکنانم شجاعانه بازی کردند و دفاع جانانه‌ای مقابل سپاهان داشتند. شرایط برای بازی کردن در نیمه دوم سخت شده بود اما موقعیتی به حریف ندادیم. گلی هم که خوردیم، در دقایقی بود که جای جبران نداشت. به بازیکنانم به خاطر بازی آن‌ها در نیمه دوم افتخار می‌کنم».

 

باید به آینده امیدوار باشیم

یحیی گل‌محمدی در واکنش به از دست رفتن شانس قهرمانی تیمش در لیگ برتر گفت: «باخت بد موقعی بود و کارمان برای قهرمانی سخت شد. فاصله زیاد شده است اما نباید ناامید شویم. باید بیشتر و بیشتر کار کنیم. تنها چیزی که از بازیکنان می‌خواهم این است که با تلاش خود تسلیم نشوند و فکر نکنند که قهرمانی از دست‌مان رفته است. کار سخت است اما به آینده امیدوار هستیم».

 

گل‌محمدی درباره مصدومیت مرتضی پورعلی‌گنجی پاسخ داد: «خبر خاصی ندارم و باید (MRI‌) بگیرد. او از ناحیه گردن دچار مصدوم شد و هنوز در بیمارستان است».

 

در جدول اشتباهات داوری، تیم ما صدرنشین است!

سرمربی سرخ‌پوشان پایتخت در پاسخ به سوالی درباره عدم پرداخت حقوق دستیاران خارجی‌اش گفت: «بازی را باخته‌ایم و نتوانستیم امتیاز بگیریم، به همین دلیل فکر نمی‌کنم صحبت‌هایم در این رابطه خریدار و گوش شنوایی داشته باشد. در هر باشگاهی که تیمش می‌خواهد قهرمان شود و روزهای خوبی برای هواداران بسازد، همه باید وظیفه‌شان را درست انجام دهند. فعلاً درباره این بحث‌ها صحبتی ندارم و باید ببینیم چه اتفاقاتی می‌افتد».

 

یحیی گل‌محمدی درباره اینکه چرا در بازی‌های گذشته در نشست‌های خبری حضور پیدا نمی‌کرد، توضیح داد: «اتفاقاتی در چند ماهه اخیر افتاد. نمی‌خواهم مسائل را باز کنم، هم داخل تیم، هم بیرون و هم بابت وضعیتی که در داوری داشتیم، یکسری مسائل وجود دارد. از داوری ضربه خورده‌ایم و در بحث اشتباهات داوری تیم ما قطعاً در صدر جدول قرار دارد».

داور خیلی راحت بازی را به سپاهان می‌داد

سرمربی پرسپولیس با گلایه از عملکرد پیام حیدری گفت: «تیم ما شکست خورده و اگر بخواهیم حرفی بزنیم شاید کسی اهمیتی به این مسائل ندهد ولی نمونه‌اش را باید بگویم. در 5 دقیقه بازی آخر امروز داور 2 خطای راحت را به سپاهان هدیه داد. بازیکن روی سر کمال کامیابی‌نیا سر زده ولی خطای بازیکن ما را گرفت یا عیسی آل‌کثیر از بازیکن حریف رد شد ولی خطای عیسی را گرفت. در این دقایق، تیم ما تحت فشار بود و داور خیلی راحت بازی را به سپاهان داد».

 

گل‌محمدی در ادامه صحبت‌های خود درباره عملکرد داور مسابقه گفت: «شاید کسانی که در استادیوم یا تلویزیون این مسائل را می‌دیدند، متوجه نشوند ولی ما که در فوتبال حضور داریم، متوجه می‌شویم. صحنه‌های زیادی بود ولی من درباره این 5 دقیقه آخر مثال زدم. در جاهایی که می‌توانست آوانتاژ بدهد، نداد یا سخت‌گیرانه قضاوت کرد. این 2 مورد را حتماً ببینید که خیلی راحت بازی را به حریف دادند. نمی‌خواهم درباره بحث‌های گذشته صحبت کنم و در شروع صحبت‌هایم گفتم که شرمنده هواداران هستم».

 

باید برای قهرمانی در لیگ و حذفی ناامید نشویم

یحیی گل‌محمدی در واکنش به اینکه آیا با توجه به فاصله ایجاد شده، تمرکز پرسپولیس روی جام حذفی خواهد بود، پاسخ داد: «برای هر 2 جام یک کار را باید انجام دهیم؛ اینکه تمرکز کنیم و بجنگیم. درست است که فاصله زیاد شده ولی تسلیم و ناامید نمی‌شویم. از هر 2 جام نمی‌گذریم و تنها راهی که می‌توانیم انتخاب کنیم تلاش کردن است».

 

سرمربی سرخ‌ها درباره اینکه آیا بازیکنانش در حال‌وهوای پیروزی برابر سپاهان در جام حذفی بودند، گفت: «قبل از بازی اتفاقات بدی برای ما افتاد، از جمله مصدومیت و بیماری بازیکنان. برخی از بازیکنان نیمکت‌نشین در حد 5 دقیقه می‌توانستند بازی کنند. مصدومیت و بیماری‌های بد موقع به ما ضربه زد، به همین دلیل کارمان سخت شد. متأسفانه شرایط خوبی روی نیمکت نداشتیم و بازیکنان مثل وحدت هنانوف و گیورگی گولسیانی در حد 5 دقیقه می‌توانستند بازی کنند. ضمن اینکه سپاهان در نیمه اول خوب بازی کرد و تحت تأثیر آنها قرار گرفتیم. پس از 10 نفره شدن خوب بازی کردیم ولی در دقایقی گل خوردیم که نمی‌توانستیم جبران کنیم».

 

«عمری» مصدومیت مزمن دارد!

گل‌محمدی در توضیح شرایط مصدومان پرسپولیس گفت: «محمد عمری مصدومیت مزمن دارد و پس از استراحت خوب می‌شود ولی دوباره به او فشار وارد می‌شود. مصدومیت، جزیی از کاری است که بازیکنان با آن درگیر می‌شوند. متأسفانه مصدومیت برخی از بازیکنان‌مان طولانی شد. کار را واقعاً سخت کرد ولی با توجه به تعطیلی لیگ فرصت خوبی برای ریکاوری و رساندن مصدومان وجود دارد. مصدومیت جزئی از فوتبال و اجتناب‌ناپذیر است».

 

یحیی گل‌محمدی در بخش پایانی صحبت‌هایش با رد این موضوع که بین ترکیب اصلی و بازیکنان ذخیره پرسپولیس فاصله وجود دارد، توضیح داد: «زیاد اعتقادی به این مسئله ندارم. بازیکنانی که داریم شرایط برابری دارند. در هر تیمی 4-3 بازیکن ممکن است ممتاز باشند. بازیکنانی که بیشتر بازی کرده‌اند بیشتر در شرایط بازی قرار گرفته‌اند و اعتماد به نفس دارند. وقتی تغییراتی به‌وجود می‌آید و بازیکن وارد زمین می‌شود از شرایط بازی به دور است».

زمانی در شادی هواداران سهیم می‌شوم که قهرمان شده باشیم

ژوزه مورایس بعد از برتری به‌دست آمده برابر پرسپولیس گفت: «در وهله اول بازی زیبایی بود که توانستیم دو گل بزنیم که یکی از گل‌ها مورد قبول قرار گرفت. پرسپولیس دارای بازیکنان خوب و کادر خوبی است و مقابل این تیم بازی سختی داشتیم. از هواداران تیم سپاهان تشکر می کنم چرا که آنها از ابتدا تیم خود را تشویق کردند».

 

مورایس با اشاره به اینکه هنوز برای جشن گرفتن زود است، توضیح داد: «برخی از بازیکنان سپاهان از من درخواست کردند که به سمت هواداران تیم خود بیاییم و برد را با آن‌ها جشن بگیریم اما من چیز برای جشن گرفتن در این بازی ندیدم چرا که این بازی معمولی مانند بقیه بازی‌ها بود. باتوجه به اینکه در خانه حریف بودیم خواستم به حریف احترام بگذارم. زمانی شادی را با هواداران تیم خود سهیم می‌شوم که قهرمان لیگ شویم».

 

هنوز کارمان برای قهرمان‌شدن تمام نشده است

سرمربی طلایی‌پوشان اصفهانی با قدردانی ویژه از هواداران سپاهان گفت: «بار دیگر از هواداران تیم که شور و اشتیاق از خود نشان دادن تشکر می‌کنم. قطعا در حضور آنها سپاهان بازی بهتری را ارائه می‌دهد و برای هواداران خوشحالم. اگر قطعا این رقابت یک بازی خانگی بود به سمت هواداران می‌رفتم و خوشحالی خود را تقسیم می‌کردم. این سبک و روش کاری من است. این رقابت صرفا برای ما یک بازی بود و امیدواریم که قهرمان لیگ برتر شویم».

 

ژوزه مورایس درباره دیدارهای باقی‌مانده تا پایان فصل پاسخ داد: «هر بازی برنامه خاص خودش را دارد. 7 بازی و 21 امتیاز باقی مانده است و هنوز کار ما به اتمام نرسیده و باید کار خود را با همان روال انجام دهیم. هواداران بابت برد امروز خوشحال بودند و لیاقت آن‌ها این خوشحالی بود. قهرمانی زمانی به وجود می آید که در بازی‌های آینده موفق باشیم. پرسپولیس هم حریف مستقیم ما بود که موفق شدیم این تیم را شکست دهیم».

 

به داور مسابقه تبریک می‌گویم چون عملکرد خوبی داشت

سرمربی سپاهان در واکنش به عملکرد پیام حیدری گفت: «برای هر سوتی که داور می زد روی نیمکت هر 2 تیم بازیکنان به سمت داور رفته و اعتراض می‌دیدیم. این موضوع باعث شد عدم تمرکز برای داور اتفاق بیفتد. (VAR) هم وجود ندارد و داور تک و تنها وسط می‌ماند و قضاوت برای او سخت می‌شد. داور برخی اوقات بازی علیه سپاهان سوت زد مانند گلی که زدیم اما داور آفساید گرفت».

 

مورایس از تلاش‌های داور مسابقه در بازی امروز تشکر کرد و توضیح داد: «گاهی ما گلایه می‌کردیم و برخی اوقات هم پرسپولیس. همان‌طور که ما اشتباه داریم داور هم می تواند اشتباه داشته باشد. به هر صورت باید به داور کمک کرد. به داور تبریک می‌گویم چرا که قضاوت آسانی نبود. باید به داوران اعتماد کرد تا آن‌ها به نحو احسنت کار خود را انجام دهند. اگر کاری که داور انجام می دهد بهترین عملکرد خود باشد می‌پذیرم و به او تبریک می‌گویم».

8 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا