آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

لسترسیتی ۱-۳ چلسی ؛ حال آبی های لندن خوب است

چلسی امشب در هفته بیست و هفتم لیگ برتر در یک بازی خارج از خانه به مصاف لسترسیتی رفت و موفق شد حریفش را 3-1 شکست دهد.

چلسی امشب در خانه لسترسیتی به مصاف این تیم رفت و موفق شد با گلهای بن چیلول، کای هاورتز و ماتئو کواچیچ حریفش را ۳-۱ مغلوب کند. در این مسابقه شاگردان پاتر دو گل دیگر به ثمر رساندند که آفساید اعلام شد و یک بار هم توسط ژائو فلیکس تیر دروازه لستر را به لرزه درآوردند. چلسی که روز سه‌شنبه با پیروزی مقابل دورتموند به مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان صعود کرده کم کم از بحران فاصله می‌گیرد.

 

چلسی خیلی زود به گل رسید. در دقیقه ۱۱ بن چیلول سانتری ارسال کرد که توسط بازیکنان لستر دفع شد اما کولیبالی توپ را دوباره به دست آورد و به درون محوطه جریمه ارسال کرد تا چیلول این بار با یک والی زیبا دروازه تیم سابقش را باز کند.

در دقیقه ۲۴ چلسی به گل دوم نزدیک شد اما ژووائو فلیکس که توپ را از بالای سر دروازه لستر به سمت گل شلیک کرده بود شاهد برخورد توپ به تیر دروازه بود. این چندمین بار است که فلیکس از زمان پیوستن به چلسی توپ را به تیر دروازه حریفان می‌کوبد.

دو دقیقه بعد نوبت لستر بود که تیر دروازه چلسی را به لرزه در بیاورد. دوزبری-هال از حاشیه محوطه جریمه شوت پای چپی شلیک کرد که بعد از برخورد به کولیبالی تغییر مسیر داد. کپا سعی در مهار توپ داشت ولی از شانس خوب او توپ بازیکن لستر به تیر دروازه اصابت کرده و بیرون رفت.

 

در دقیقه ۳۴ سانتر لوفتوس چیک را ژوائو فلیکس به تور دروازه لستر چسباند ولی بعد از بررسی VAR مشخص شد که او در آفساید قرار داشته و در نتیجه گل چلسی مردود اعلام شد.

 

پنج دقیقه بعد لستر کار را به تساوی کشاند. فلیکس که در این نیمه یک تیر زده و یک گل او هم آفساید اعلام شده بود روی این گل با اشتباهی که داشت نقش مهمی بازی کرد. بازیکنان لستر توپ را از او گرفته و پاتسون داکا موفق شد کپا را تسلیم کرده و بازی را به تساوی بکشاند.

در دقیقه ۴۴ بازیکنان لستر معتقد بودند توپ به دستهای فوفانا بازیکن چلسی برخورد کرده و داور باید یک پنالتی به سود آنها اعلام کند. اما بعد از بررسی با VAR داور حکم به ادامه بازی داد.

 

در وقتهای اضافه نیمه اول درحالیکه ساعت ورزشگاه دقیقه ۴۵+ ۶ را نشان می‌داد چلسی به گل دوم خود رسید. هرناندز یک پاس تماشایی با ضربه چیپ برای کای هاورتز ارسال کرد تا مهاجم آلمانی با ضربه‌ای سرضرب دروازه‌بان لستر را مغلوب کرده و تیمش را پیش بیندازد. نیمه اول با برتری ۲-۱ آبی‌ها به پایان رسید.

در نیمه دوم چلسی بازی را تهاجمی آغاز کرده و روی دروازه لستر فشار می‌آورد. در همان دقایق اولیه روی یک کرنر فوفانا می‌رفت گل سوم را به ثمر برساند که با واکنش خوب سنگربان لستر موفق نشد.

 

در دقیقه ۶۵ لستر برای اولین بار در نیمه دوم صاحب یک موقعیت شد. دوزبوری-هال ضربه‌ای به سمت دروازه شلیک کرد که در میانه راه به بازیکنان چلسی برخورد کرد. کپا که از دروازه‌اش بیرون آمده بود نمی‌توانست دروازه‌اش را نجات بدهد اما گالاگر توپ را از روی خط برگرداند.

 

در دقیقه ۷۵ مودریک دروازه لستر را باز کرد و شروع به خوشحالی کرد اما پرچم کمک‌داور بالا بود تا سومین گل آبی‌های لندن به ثمر نرسد.

 

چند دقیقه بعد مودریک در نقش پاسور ظاهر شد تا روی گل سوم تیمش نقش داشته باشد. هاورتز توپ را از سمت راست به مودریک سپرد و او با ضربه سر توپ را در مسیر حرکت ماتئو کواچیچ قرار داد و او با یک ضربه والی دروازه‌بان لستر را مغلوب کرد تا اختلاف به دو گل افزایش پیدا کند.

در دقیقه ۸۷ لستر شاهد اخراج یکی از بازیکنانش بود. وود فائس که یک کارت زرد داشت با حرکتی خشن باعث سرنگونی چوکومکا شد و داور دومین کارت زرد را به این مدافع لستر نشان داد تا این تیم دقایق باقی مانده را ۱۰ نفره دنبال کند.

 

در نهایت چلسی موفق شد این بازی را با برتری ۳-۱ پشت سر بگذارد تا ۳۷ امتیازی شود. شاگردان گراهام پاتر همچنان در رتبه دهم جدول لیگ برتر قرار دارند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا