آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

مایک مانیان ، لوریس چه به موقع خداحافظی کرد !

سیو بزرگ مایک مانیان در دقیقه 90، باعث شد تا پیروزی خروس‌ها در ثانیه پایانی مسابقه از دست نرود.

نایب قهرمان جهان کار راحتی در دوبلین نداشت. فرانسه در آویوا استادیوم، 50 دقیقه برای فتح دروازه ایرلند منتظر ماند و سرانجام این بنجامین پاوارد بود که قفل دروازه حریف را باز کرد.

 

هر چند که خروس‌ها مالک توپ و میدان بودند اما دو تیم موقعیت‌های تقریبا یکسانی را به روی دروازه‌ها خلق کردند و اگر واکنش استثنایی و بی‌نظیر مایک مانیان در دقیقه 90 نبود، فرانسه این پیروزی را از دست می‌داد.

پس از خداحافظی هوگو لوریس از تیم ملی فرانسه، این گلر میلان بود که جای او را در قفس توری تیم ملی کشورش گرفت. سنگربانی که به دلیل مصدومیت و با بدشانسی، رقابت‌های جام جهانی 2022 را از دست داد ولی حالا او آماده ایستادن در دروازه تیمش است.

در دیدار برابر ایرلند، مانیان با واکنشی به موقع نشان داد که می‌تواند به خوبی جانشین لوریس در تیم دشان شود. پس از مهار پنالتی در دقایق پایانی دیدار چند روز قبل برابر هلند و ناکام گذاشتن ممفیس دپای، دروازه‌بان فرانسه بار دیگر توانایی‌هایش را نشان داد و توانست در ثانیه‌های پایانی بدرخشد و پیروزی تیمش را تضمین کند.

مایک جادویی با 2 واکنش دروازه تیمش را بسته نگه داشت. او ابتدا ضربه سر ناشیانه ژول کنده که به سمت دروازه خودی زده شد را با سرعت مهار کرد. سپس روی کرنر ارسالی جاش کالن که با ضربه سر ناتان کالینز مدافع ولورهمپتون همراه شد، به شکل فوق‌العاده‌ای ایرلند را در امر گلزنی ناکام گذاشت.

 

مانیان با پرشی دیدنی و با دست راست و البته به کمک تیرک دروازه، توپ را از زیر طاق دروازه تیمش بیرون کشید تا فرانسوی‌ها در دقیقه 90، از یک تساوی دیرهنگام رهایی یافته و پیروزی را حفظ کنند و سه امتیاز شیرین را با خود به خانه ببرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا